از سایت بورسکدرز دیدن فرمایید

متاتریدر (Metatrader)

متاتریدر

نرم افزار متا تریدر
یکی از محبوب ترین پلتفرم های تجاری است که برای انجام معاملات در بازار های فارکس از آن استفاده میشود . نخسته های مورد استفاده در حال حاضر کاربران متاتریدر نخسه ۴ و ۵ می باشند

متاترید توسط شرکت متاکوتس در سال ۲۰۰۴ ساخته شد. صفحه معامله گران شامل یک ویرایشگر و گردآورنده می شود که دسترسی به یک کتابخانه رایگان از نرم افزار، مقالات را فراهم می کند. این برنامه در ابتدا برای ویندوز طراحی شد که بعد ها برای اکثر سیستم عامل در دسترس قرار گرفت.

متاترید به نحوی طراحی شده تا به عنوان سیستمی مستقل برای کارگزاران عمل کند اما سایر برنامه نویسان با ایجاد تغییراتی باعث شدند که زیان ها به صورت خودکار جبران شود که بعد ها شرکت متاکوتس جلوی این تغییرات را گرفت.

متاترید دو نوع دستورات معاملاتی را ارائه می دهد که شامل سفارشات در انتظار و سفارشات بازار می شوند. سفارشات در انتظار تنها در صورت رسیدن قیمت به سطح قیمتی از پیش تعیین شده انجام می شوند اما سفارشات بازار چهار حالت دارند:

⦁ اجرای فوری: هنگامی که قیمت ها در متاترید نمایش داده شوند انجام می شود.

⦁ اجرای درخواستی: معامله گر معامله خود را در بازار در دو مرحله انجام می دهد. در مرحله قیمتی درخواست داده می شود و در مرحله دوم معامله گر تصمیم به خرید یا فروش می گیرد.

⦁ اجرای بازاری: معامله تحت شرایطی که کارگزار می گوید انجام می شود حتی اگر قیمت ارائه شده کارگزار با قیمت متاترید متفاوت باشد.

⦁ اجرای مبادلاتی: مبادلات ارزی توسط نهاد های خارج از متاترید انجام می شود که قیمت تعیین شده نیز با توجه به بازار آنهاست

تفاوت متاترید ۴ با متاترید ۵ در این است که MT4 برای کاربران فارکس ساخته شده که در به مبادلات ارزی بپردازند اما در MT5 مبادلات سهام ها طلا و … فراهم شده.

متاترید برای مبادلات در باینری آپشن نیز به کار می رود که می توان در آن قیمت ها را پیش بینی کرد.

 

سامانه معاملاتی «متاتریدر ۵» تمامی ابزارهای لازم برای تجزیه و تحلیل پویای قیمت را در اختیار معامله گران قرار میدهد. طراحی یکپارچه متاتریدر۵ تمامی ابزارهای لازم برای انجام معاملات را به صورتی کجا در اختیار معامله گران قرار میدهد. معامله، تحلیل تکنیکال و فاندامتال بازار و برنامه نویسی برای «معامله خودکار » بخشهای برجسته این نرم افزار میباشد. این نرم افزار معامله گران را قادر میسازد در بازارهای بورس و فرابورس فعالیّت کنند و در صورت تصویب قوانین و فراهم ساختن زیرساختهای مناسب، قابلیت انجام معاملات در بورس کالای ایران را نیز دارا باشند.

لازم به ذکر است که این سامانه معاملاتی یکی از با سابقه ترین، کاربردی ترین، و محبوبترین سامانه های معاملاتی در سراسر جهان به شمار میرود تا حدی که بسیاری از کارگزاران مطرح بازارهای سهام و کالا در سراسر جهان در کنار پلتفرم های اختصاصی خود ناچار به ارائه پلتفرم متاتریدر شده اند. از جمله این کارگزاران میتوان به ODL انگلستان، ACM سوئیس، بانک سرمایه گذاری VarenGold Bank آلمان و ده ها کارگزار نام آشنای دیگر اشاره کرد. استفاده همزمان این کارگزاران از این پل تفرم خود نشان از برتری غیر قابل انکار آن نسبت به سایر رقبا دارد. امروزه میلیونها معامله گر در سراسر جهان برای معاملات سهام و کالا از امکانات گسترده این پلتفرم سبک و کاربردی بهره میبرند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان