از سایت بورسکدرز دیدن فرمایید

درباره بورس بین الملل

تعریف فارکس:

فارکس (Forex) مختصر شده دو کلمه Foreign Exchange می باشد که مفهوم آن تبادل ارز خارجی می باشد. فارکس بزرگترین بازار مالی دنیا با روزانه ۵ تریلیون دلار گردش مالی می باشد. ساده ترین تعریف برای تبادل ارزهای خارجی، تبدیل یک ارز به ارز دیگر است ، بیشتر تبادل های ارزی با هدف کسب سود از تفاضل قیمت خرید و فروش انجام می گیرد.

این بازار مکان فیزیکی نداشته و افراد و شرکت های حقیقی و حقوقی از طریق شبکه اینترنت با هم معامله میکنند.

در فارکس چه چیزی معامله می شود ؟

در بازار تبادل ارز جهانی تمامی بانک ها (اعم از تجاری و مرکزی و سرمایه گذاری)، مؤسسات مالی بزرگ، شرکت های چند ملیتی، تاجران، شرکت های بیمه، شرکت های صادرات و واردات، صندوقهای بازنشستگی، سفته بازها و اشخاص حقیقی، ارزهای مختلفی همچون دلار آمریکا، یورو، پوند، ین و … را معامله می کنند

معاملات در فارکس چگونه انجام میشود؟

معامله در فارکس توسط کارگزار ها یا معامله گر ها اتفاق می افتد ، فرد معامله کننده در آن واحد که یک ارز را میخرد ارز دیگری را می فروشد . به شکلی که گارگزاری ها اطلاعات مربوط به ارزها را از طریق شبکه الکترونیکی از طرف بانک ها در یافت میکنند و از طریق نرم افزارهای معاملاتی یا همان پلتفرم های مختلف (که یکی از معروفترین آنها متاتریدر “Metatrader” می باشد) در اختیار کاربران خود قرار میدهند و کاربر هم از طریق همین پلتفرم ها درخواست و سفارش خود را برای کارگزار ارسال میکند.

مزیت های فارکس

  1. ۲۴ ساعته بودن (به غیر از شنبه و یکشنبه در تمامی روزها و ساعات هفته امکان خرید و فروش در این بازار وجود دارد)
  2. در این بازار به شما از طرف کارگزار امکانی داده میشود که به اندازه ۵۰ برابر سرمایه ای که دارید به انجام معاملات بپردازید ، این قابلیت دو وجه دارد یعنی هم میتواند به رشد سریع شما کمک کند و شما را سریعتر به سرمایه بیشتر برساند و از طرفی هم میتواند شما را به ورطه نابودی بکشاند . به هر حال این یک قابلیت محسوب میشود که به آن اهرم هم گفته میشود.
  3. برای انجام معامله احتیاجی به پرداخت کمیسیون نمی باشد.
  4. در هر زمان و مکان می توانید معامله را باز کنید و معامله را ببندید.
  5. با هر مقدار سرمایه هم میتوانید وارد این بازار شوید حتی یک دلار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان